Oliwa i ocet

Tradycyjne włoskie oliwy z oliwek

Oliwy to jeden z kluczowych elementów występujących w diecie śródziemnomorskiej. Wysoka jakość, wyrazisty smak i wiele możliwości zastosowania sprawiają, że stanowią one doskonały dodatek do wielu potraw. Oliwa może być wykorzystywana zarówno do sałatek, jak i do smażenia, pieczenia czy gotowania. Włosi używają jej również do pieczywa, zamiast masła. To element, po który powinieneś sięgnąć, jeśli chcesz nadać swojemu daniu wyjątkowego smaku.

Wysokiej jakości oliwa, poza niepowtarzalnymi walorami smakowymi, ma również wiele prozdrowotnych właściwości. Jest bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, zawiera przeciwutleniacze, ma właściwości przeciwzapalne i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Jedna z jej odmian, extra vergine, jest pozyskiwana bez przemysłowego procesu rafinacji, co pozwala na zachowanie pierwotnego smaku i zapachu, rozpieszczając podniebienia smakoszy.

Ocet balsamiczny, znany również jako balsamico, to specyficzny rodzaj octu pochodzący z Włoch. Wytwarzany jest z soku z winogron, który jest poddawany procesowi fermentacji i dojrzewania. Proces ten ma miejsce w drewnianych beczkach, w których ocet nabywa swój charakterystyczny smak i aromat. Im dłuższy okres dojrzewania, tym bardziej złożone i wyrafinowane są smaki i aromaty octu balsamicznego.

Sprawdź ofertę oliw oraz octów i wybierz wersję, która zagości w Twojej kuchni!

Top